Uzņēmumu dibināšana un izmaiņas

  >    >  Uzņēmumu dibināšana un izmaiņas


Pateicoties DSSLegal izstrādātām viegli aizpildāmām formām uzņēmumu dibināšana un izmaiņu veikšana komercreģistrā ir kļuvusi ļoti ātra un ērta. Dokumentu parakstīšanai izvēloties e-parakstu uzņēmuma dibināšana vai izmaiņu veikšana no Jums prasīs ne vairāk kā 15 minūšu darbības. Parējo paveiksim mēs!

Gadījumā, ja dokumenta parakstīsana ar elektronisko parakstu nav iespējama, DSSLegal vienosies par Jums ērtu notāra apmeklējuma laiku Uzņēmumu reģistrā.

BUJ

1. Kā notiek uzņēmuma dibināšana?

Lai nodibinātu un varētu reģistrēt uzņēmumu, vispirms jāizvēlas uzņēmējdarbības forma – SIA, mazkapitāla SIA (MSIA) vai individuālais komersants. Atkarībā no izvēlētā veida atšķiras prasības dibināšanai un iesniedzamās informācijas veids. Visvienkāršāk nodibināt uzņēmumu, aizpildot attiecīgo veidlapu DSSLegal tīmekļvietnē. To var paveikt nieka 15 minūtēs, un pārējo paveiks DSSLegal. Ja ir iespēja parakstīt dokumentus ar elektronisko parakstu, tad pat no mājas nebūs jāiziet.

2. Cik laika aizņem uzņēmuma dibināšana un reģistrācija?

Izvēloties DSSLegal pakalpojumus, dokumentus var aizpildīt pārdesmit minūtēs, un pēc tam reģistrācija aizņem dažas dienas.

3. Ar ko atšķiras SIA un MSIA?

MSIA ir mazāks minimālais pamatkapitāls – tas var būt pat viens eiro, kā arī mazāka valsts nodeva, kas atkarīga no dibinātāju skaita. MSIA pastāv nelieli ierobežojumi, kā nav SIA – valdes locekļi var būt tikai MSIA dalībnieki, dibinātāji drīkst būt tikai fiziskas personas un ne vairāk kā 5. Pamatkapitālu var apmaksāt tikai naudā.

4. Kas ir dibināšanas līgums?

Tas ir līgums, kas paredz uzņēmuma dibināšanu. Pēc pieprasījuma to sagatavos DSSLegal.

5. Kāda ir būtiskākā atšķirība starp SIA un individuālo komersantu?

Individuālais komersants par savām saistībām atbild ar visu savu mantu, savukārt SIA gadījumā šāds nosacījums nepastāv.

6. Kuru uzņēmējdarbības formu izvēlēties?

Tas primāri ir atkarīgs no nozares. Neskaidrību gadījumā ieteicams konsultēties ar speciālistiem, lai izdarītu pareizo izvēli.